Torebki i kuferki od Vuitton – kolokacje z BROWN

 

Projektant lubiący kolor brązowy to nieczęsty przypadek. Ale udało mi się znaleźć i to bardzo ekskluzywnego! Przedstawiam Ci Luisa Vuitton – projektanta torebek, kuferków i wyrobów galanteryjnych. Na pewno znasz jego słynny monogram LV na brązowym tle z jasnymi znaczkami (spójrz na obrazek powyżej).

Louis Vuitton żył w XIX wiecznej Francji, były to czasy rewolucji przemysłowej. Do Paryża przybył jako nastolatek i zatrudnił się do robienia pudełek i przygotowywania paczek. W roku 1854 otworzył swój sklep. Również tu Luis robił pudełka i pakował. Nad jego sklepem wisiał szyld „Bezpieczne pakowanie najdelikatniejszych rzeczy. Zwłaszcza pakowanie ubrań”. Zobacz, jaki marketing już był w XIX wieku. Sklep się rozwijał. Louis obsługiwał też królewskich klientów. Wkrótce rozszerzył swoją działalność o luksusowe kufry i torby.

Louis pracował z synem, Georges’em. Razem stworzyli największy na rynku kufer podróżny i zamek z blokadą rotacyjną.

Obecnie Louis Vuitton  jest luksusowym domem mody oferujący ekskluzywne kufry, torby, wyroby skórzane, buty, zegarki, biżuterię i okulary przeciwsłoneczne.  Kolekcja ubrań pojawiła się w ofercie dopiero w 1997 r.

Wzór marki Louis Vuitton nazywa się Monogram Canvas. Na brązowym tle ze złotawymi znaczkami znajduje się momogram LV. Wzór i logo zostały stworzone celowo, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

 

The Louis Vuitton woman is more about a quality – a quality within some women that needs to come forward, to be noticed and recognised.

Marc Jacobs

Kobieta u Louisa Vuitton’a to więcej niż jakość – to jakość, która ze wnętrza kobiet musi wyjść na zewnątrz, być zauważona i uznana.

 

Poniżej znajdziesz ciekawe kolokacje z BROWN .
Powodzenia,
Ela

brown bread – ciemny chleb
She bought  a small loaf of brown bread.

brown goods – sprzęt RTV
Service center specializes in brown goods.

brown paper – papier pakowy, szary papier
He made a note on a piece of brown paper bag.

go brown – opalić się
She goes brown easily.

brown-nose – podlizywać się
brown-noser – lizus
They were sick of watching her brown-nose.

ebony – heban, hebanowy
He looked at her with his ebony eyes.

beige – beżowy
The wall was a sort of neutral beige.