Hi everyone, nice to meet you.

Angielski nie jest łatwym językiem, ale zewsząd nas otacza. Tym sposobem, mimo słabego pierwszego wrażenia, przy realizowaniu swoich pasji, ciągle wracałam do nauki języka angielskiego. W praktyce zobaczyłam i zrozumiałam, jak bardzo pozwala mi to iść do przodu przez życie.

Obejrzyj i poznaj ideę, jaka przyświeca blogowi Angielskich Inspiracji.

 

Poczytaj, dlaczego uczę się angielskiego.

 

Moją pierwszą pasją były architektura i malarstwo.  Łatwiej i znacznie więcej informacji o stylach architektonicznych, historii dzieł sztuki mogłam znaleźć na stronach internetowych w języku angielskim. Na anglojęzycznych stronach można znaleźć wszystko. Moje ulubione style to gotyk i dwudziestolecie międzywojenne, a zainspirowana jakimś cudownym budynkiem czasem nawet coś narysuję. 

Lubisz uczyć się nowych słówek? Zerknij tutaj.

o mnie

architektura – moje rysunki

 

Taniec klasyczny to moja kolejna pasja, do której potrzebowałam języka angielskiego. Nauka tańca klasycznego w Polsce, zwłaszcza dla dorosłych początkujących nie jest jeszcze popularna. Łatwiej było mi znaleźć potrzebne informacje, lekcje z wyjaśnionymi ćwiczeniami po angielsku. Taniec klasyczny pozwala mi odreagować stres, poczuć piękno. Balet to też systematyczność, konsekwentna praca dzień po dniu pomimo porażek czy niesatysfakcjonujących efektów.  Nauka angielskiego jest jak nauka tańca. Małymi krokami, codziennie do celu.

Chcesz nauczyć się systematyczności i zmotywować do nauki? Wskazówki dla Ciebie są tu.

o mnie

taniec klasyczny – moja pasja

Podróżowanie po Europie wymaga także języka angielskiego. Najbardziej lubię spędzać wakacje w Portugalii. Tam odpoczywam, najczęściej zwiedzając stolicę – Lizbonę, ale też i inne miasta, równie piękne i pełne zabytków i historii. Odwiedziłam też inne europejskie miasta, jak Saloniki, Londyn, Rygę czy Berlin, ale to Portugalia zdobyła moje serce. Europejczycy bez problemu posługują się językiem angielskim. Mogę, więc bez obawy “gubić się” w każdym kraju.

Masz ochotę poczytać o pięknej i słonecznej Portugalii? Zajrzyj tutaj do moich opowiadań.

o mnie

Portugalia – kraj i język – moja pasja

 

Zatem już wiesz, z jakich powodów polubiłam język angielski. Wiem, że ułatwia mi życie i jak wiele mogę skorzystać znając ten język, a przy okazji pokazałam Ci moje zainteresowania.

Chciałabym dzielić się tutaj z Tobą przede wszystkim moją pasją do języka angielskiego. Przekazywać to, co nowego odkrywam, czego się właśnie nauczyłam, bo angielskiego uczę się cały czas.

Może trudno jest Ci uczyć się systematycznie, chodzić na regularne kursy?

A moje lekcje-posty to dawka nauki na kwadrans. Dzięki temu będziesz mieć stały kontakt z językiem angielskim, nauczysz się nowych słówek i zwrotów lub przypomnisz już poznane.

Jeśli uczęszczasz na jakiś kurs, to bardzo dobrze, gratuluję!

Posty mogą być dla Ciebie dodatkową porcją wiedzy lub powtórką materiału.

 

Wyzwania i kursy językowe, które organizuję są związane głównie z literaturą anglojęzyczną. Podczas tych kursów (link do platformy z EBOOKami i KURSami) nie tylko poszerzasz znajomość słownictwa, ale i ćwiczysz lepsze rozumienie tekstu oraz oswajasz się z czytaniem literatury anglojęzycznej.

Chcesz poćwiczyć rozumienie tekstu i poznać ciekawe książki? Wszystko masz podane tutaj.

W zakładce GRATIS (wejdź tu) znajdziesz przydatne narzędzia i wyzwania, na których popracujesz nad swoim angielskim.

Jesteś ciekaw jak obecnie uczę się angielskiego? Zajrzyj w ten link. Zobaczysz ogrom linków do ciekawych subskrypcji anglojęzycznych kanałów i stron. Znajdziesz tu nie tylko naukę angielskiego, ale i doskonałych motywatorów życia osobistego i zawodowego.

Zapraszam Cię też do posłuchania rozmowy ze mną, w której opowiadam o tym, jak doszłam do takiego poziomu angielskiego, co mnie mobilizowało i jakich metod używałam. Również rozmawiamy o motywacji do nauki języka angielskiego, systematyczności i sposobach na efektywne czytanie po angielsku. Posłuchaj tutaj.

 

Spodobało Ci się miejsce Angielskich Inspiracji? Masz pomysł lub ochotę na współpracę?

Napisz mi o tym. Jeśli z kolei chcesz poczytać więcej o możliwości współpracy ze mną zajrzyj tutaj.

 

Szukasz dla siebie lekcji online z angielskiego?

Udzielam lekcji online dorosłym początkującym, tym naprawdę początkującym i tym wiecznie początkującym i tym mniej średnio- zaawansowanym (poziomy A1, A2, B1). Pomogę Ci również, jeśli chcesz podszkolić swój business English.

Napisz do mnie w poniższym formularzu, aby umówić się na bezpłatne spotkanie na Skype lub poczytaj więcej o tym, jak mogę Ci pomóc.

 

all the best,
Ela

Jeśli masz jakieś pytania, lub chcesz się czymś podzielić, po prostu napisz.