Książki o Bożym Narodzeniu zebrane w jednym kursie

 

Książki o Bożym Narodzeniu możesz znaleźć w każdej księgarni, ale no właśnie, … którą wybrać, jak jest ich tyle …

 

Na kursie Świąteczne Spotkania z Angielską Literaturą dostajesz kilkanaście fragmentów z książek w świątecznym klimacie. Poznajesz różnych autorów, style pisania każdego z nich i atmosferę jaką wprowadzają.

Co więcej nie dość, że poznasz kilkunastu pisarzy w trzech ostatnich wieków, to jeszcze zaznajomisz się doskonale z literaturą anglojęzyczną. Staniesz się koneserem angielskiej literatury pięknej.

 

Czas Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas, dlatego też chciałam, aby Kurs był dla Ciebie niesamowitym przeniesieniem się w historie bohaterów.

I wymyśliłam coś takiego. Na początek weźmiemy kalendarz adwentowy. Przypominasz sobie? Oczekiwanie pełne wspomnień, nostalgii i radości, ale tej wewnętrznej radości ducha. 

Sposób w jaki przechodzi z lektury do lektury właśnie niesie ze sobą te ciepłe myśli o oczekiwaniu. Czekałeś kiedyś na kogoś długo wyczekiwanego, na coś miłego, co ma się zdarzyć? Taki właśnie będzie Twój tegoroczny grudzień.

 

Wzięłam Książki o Bożym Narodzeniu i wybrałam z nich fragmenty. Pochodzą z powieści i opowiadań znanych pisarzy z trzech ostatnich wieków. Jak widzisz, ogromny przekrój.

Przede wszystkim razem z bohaterami będziesz przeżywać te bardziej wesołe i te nostalgiczne Święta.

Dodatkowo razem ze mną poznasz nowe angielskie zwroty i znajdziesz do nich zastosowanie w swojej codzienności już od zaraz.

Codziennie otwierasz jedną lekcję, która jest dla Ciebie miłą niespodzianką. Książka jest przecież miłym podarunkiem, serdecznym przyjacielem. Chcę Cię obdarować odkryciem, na nowo grudnia, ale przede wszystkim Bożego Narodzenia.

… wyobraź sobie, że co wieczór przed pójściem spać bierzesz do ręki kilka kartek i czytasz jak Twoja ulubienica z dzieciństwa – Ania z Zielonego Wzgórza urządza u siebie razem z Gilbertem pierwszą Wigilię. Jak Hercules Poirot znów nie potrafi odpocząć i wpada na trop świątecznego złodziejaszka. Jak dzieci z Narnii otrzymują od Mikołaja wyjątkowe prezenty, pomimo, że zła Królowa Narni mówi, że „always winter and never Christmas” 

Hmmm… i jak? Przeniosłeś się w ten świat? Czy to nie jest najpiękniejszy moment wytchnienia? Czy nie pobiegłeś myślami do swoich Świąt z dzieciństwa? Nie czujesz się teraz jakoś inaczej? Spokojniej?

 

Widzisz teraz, że taka chwila z literaturą angielską ma więcej korzyści niż by się mogło wydawać. Tu nie chodzi o sam angielski …

I to właśnie jest łączenie przyjemnego z pożytecznym.

… Zastanów się na spokojnie. Tak spokojnie jak teraz się czujesz… czujesz, że chcesz coś zmienić? Dać sobie w prezencie te chwile. Wszystko masz podane jak na srebrnej tacy.

 

bożonarodzeniowe fragmenty z ANGIELSKIEJ LITERATURY

od XIX w. Charlesa Dickensa do XXI w. – Alice Munro

świąteczny KALENDARZ na 24 dni

 

Te Spotkania to książki o Bożym Narodzeniu od:

Agatha Christie, Lucy Maud Montgomery, Alice Munro, Scott Fitzgerald, Terry Pratchett, Arthur Conan Doyle, James Joice, John Grisham, Hans Christian Andersen, Ernest Hemingway, Charles Dickens, Clive Staples Lewis, Robert Louis Stevenson

 

Spotkania są jak książka… książka zawierająca w sobie książki o Bożym Narodzeniu.

Czytasz i czytasz i z czasem już myślisz po angielsku.

Podążasz za bohaterami opowiadań. ..

(i TERAZ właśnie jest innowacja)

Wędrujesz z moimi historyjkami przez trudniejsze słówka. Opowiadam wplatając nowe zwroty, wyjaśniam poszczególne zagadnienia językowe tak bardzo czasem inne niż w języku polskim.

 

W końcu zadaję Ci kilka pytań wymagających pomyślenia po angielsku.

Bo tu nie chodzi o sam angielski …

… to właśnie jest łączenie przyjemnego z pożytecznym

= >  skorzystaj ze Świątecznych Spotkań z Angielską Literaturą

Świąteczne Spotkania z Angielską Literaturą

 

best to you,

Ela