Zapisz się na listę osób oczekujących na premierę ebooka „Zaczytaj się po angielsku”.

Na bieżąco będę Cię informować o etapach prac.

Weźmiesz udział w jego tworzeniu i w podziękowaniu otrzymasz również możliwość nabycia ebooka „Zaczytaj się po angielsku” w przedsprzedaży za połowę ceny standardowej.

Zapis na listę oczekujących nie jest zobowiązujący ani do aktywnego udziału w ankietach, ani do obligatoryjnego zakupu ebooka.

Ciekawi Cię jak czytać książki po angielsku?

Czytelników bloga Angielskich Inspiracji ten temat ciekawi. Skąd to wiem? Po tematyce maili, które otrzymuję oraz po tym jak wiele osób przewinęło się już przez strony o czytaniu książek po angielsku na tym blogu.

Zaczęłam zagłębiać się w temat nauki angielskiego przez czytanie książek po angielsku. Powstał artykuł o korzyściach z czytania (link) potem kolejny i potoczyło się lawinowo. A czytelnicy Angielskich Inspiracji ciągle sięgają po wpisy o czytaniu. Już nie wspomnę o przydatności Liście książek do czytania po angielsku (link).

Jednocześnie przygotowując kursy z serii „Czytaj angielską literaturę” (link) mocno się zastanawiałam:

czy warto „tracić czas” na  czytaniu angielskich książek?

Czy nie lepiej mieć podręcznik zgodnie ze swoim poziomem znajomości angielskiego, najefektywniejsze pod słońcem ćwiczenia, słuchać dużo po angielsku i działać?

Jednak cały czas czegoś mi brakowało. Chciałam, żeby w naukę włączyły się emocje, żeby z chęcią zaczynać się uczyć każdego dnia. Historie zawsze wciągają, prawda? Gdy oglądasz film, jeśli jest ciekawy, musisz obejrzeć do końca, nie możesz doczekać się kolejnego odcinka serialu, następnego etapu w grze. Czy Twój bohater wygra, przeżyje? Są emocje, jest ciekawie, po prostu się dzieje!

Tak samo jest, gdy czytasz w języku angielskim. Dochodzą emocje, śledzisz losy bohatera, dobrze życzysz jego sprzymierzeńcom, a źle – wrogom. Dlatego przy czytaniu angielskich książek tak wiele słów i zwrotów zapamiętujesz. Widzisz je w akcji, z konkretnym uczuciem.

A Ty, jak myślisz, czy czytanie książek po angielsku coś daje?

Wszystko zależy od tego, co i jak czytasz.

Podążając za zainteresowaniami czytelników

postanowiłam stworzyć praktyczny poradnik w formie ebooka o tym po co i jak czytać książki po angielsku.

Nie znam jeszcze daty premiery ebooka, ale cały czas nad nim pracuję i go ulepszam. Mam więc nadzieję, że najpóźniej do końca 2019 r. powinnam zdążyć. Potrzebuję Twoich opinii jako osoby zainteresowanej tematem czytania po angielsku.

Jak to jest z Twoim czytaniem książek po angielsku?

Wiesz, że dzięki nim najlepiej i najprzyjemniej uczy się angielskiego?

Zastanów się przez chwilę … nie czytam książek po angielsku, bo:

 • nie rozumiem co czytam
 • czytam zbyt wolno
 • nie „bawi” mnie czytanie
 • czytam bardzo mało

W ebooku „Zaczytaj się po angielsku” znajdziesz rozwiązanie na te wszystkie trudności.

Dowiesz się jak czytać książki po angielsku, żeby się nie zniechęcić, wybrać właściwe dla siebie książki, jak sobie ułatwić ich czytanie i w końcu jakimi sposobami czytać, aby przy okazji coraz lepiej poznawać angielski mając nadal przyjemność z czytania.

Czytanie książek po angielsku to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

PRZYJEMNIE jest wrócić do bogatego świata książek. POŻYTECZNIE jest uczyć się angielskiego, nawet po trochu, ale konsekwentnie. Odkryjesz na nowo bogactwo płynące książek.

Literatura angielska, pomoże Ci w POSZERZENIU Twojego zasobu słownictwa i POBUDZENIU szarych komórek do myślenia po angielsku, PRZYDA SIĘ, prawda?

Zobaczysz też, jak blisko jest stąd do spełnienia się Twoich marzeń o czerpaniu przyjemności z nauki angielskiego. Wszystkiego dowiesz się z ebooka.

Uczę się angielskiego całe życie, tak jak Ty.

Często też przerywałam naukę gdy miałam ważniejszy powód, jak na przykład intensywniejszy czas czy … wakacje. Wtedy uważałam, że spędzanie godzin z nosem w podręcznikach jest bez sensu, gdy mam zrobić coś ważnego, a zawsze było coś ważniejszego od nudnej i trudnej nauki angielskiego. Też tak masz?  …

Jestem Ela Sawicka – specjalistka od inspirowania, w bardzo przyjemny sposób, do nauki tego przydatnego dla Ciebie języka angielskiego. Prowadzę blog Angielskie Inspiracje. Organizuję wyzwania i kursy językowe.

Lubię czytać książki anglojęzyczne i z nich najwięcej uczę się ciekawych zwrotów. Nauka angielskiego daje mi wiedzę i satysfakcję, pomyślałam więc, że warto się dzielić swoją pasją i przyjemnością nauki języka angielskiego.

Dlatego tworzę ten ebook, w którym chcę dać Tobie gotowe rozwiązanie, jak pogodzić naukę angielskiego z przyjemnością czytania książek.

Po przeczytaniu ebooka "Zaczytaj się po angielsku":

 • odkryjesz na nowo motywację i sens nauki angielskiego
 • będziesz wiedzieć jak stopniowo poszerzyć zasób słownictwa
 • zaczniesz czerpać przyjemność z czytania książek po angielsku
 • czytanie po angielsku będzie dla Ciebie odpoczynkiem
 • wiedząc już jak, doświadczysz rozumienia tego, co czytasz
 • czytając poczujesz, że potrafisz myśleć po angielsku

Założenia ebooka "Zaczytaj się po angielsku":

Podejście praktyczne

Ebook będzie bardzo praktyczny.

Chcę poprowadzić Cię krok po kroku od tego dlaczego warto czytać książki po angielsku, jak znaleźć czas na ich czytanie, sposoby czytania książek aż po etap, w którym zaczniesz marzyć o tym, by zostać molem książkowym języka angielskiego.

Struktura książki

Każdy temat jest podzielony na krótkie rozdziały.

Tam gdzie trzeba będzie krótki wstęp z teorii, a zaraz potem podejście praktyczne, moje przykłady i wskazówki dla Ciebie.

Każdy rozdział będzie zakończony 3 zadaniami do wykonania przez Ciebie w celu zbliżenia się do czytania książek po angielsku.

Czytelnik ebooka "Zaczytaj się po angielsku"- czyżby to Ty?

Najbardziej na ebooku skorzystają osoby, które już znają angielski na poziomie średnio-zaawansowanym. Dla tych, którzy:

 • jeszcze nie czytali książek po angielsku,
 • coś czytali, ale się zniechęcili z różnych powodów,
 • przeczytali już kilka książek, ale nadal nie czują się pewnie
 • nie czują, że dzięki czytaniu uczą się języka,
 • już czytają, ale szukają technik jak jeszcze więcej i lepiej czytać po angielsku

oraz dla tych, którzy:

 • chcą podtrzymać lub podnieść swój poziom angielskiego
 • nie mogą się zmobilizować do systematycznej nauki
 • lubią się uczyć po swojemu, a podręczniki ich nie satysfakcjonują
 • są zmęczeni codziennymi obowiązkami i nie mają sił się uczyć
 • szukają wytchnienia, a nie za bardzo wiedzą co robić prócz TV i Internetu
 • mają swoją pasję, którą chcą zgłębiać bardziej niż uczyć się angielskiego

Zapisz się na listę osób oczekujących na premierę ebooka „Zaczytaj się po angielsku”.

Na bieżąco będę Cię informować o etapach prac.

Weźmiesz udział w jego tworzeniu i w podziękowaniu otrzymasz również możliwość nabycia ebooka „Zaczytaj się po angielsku” w przedsprzedaży za połowę ceny standardowej.

Zapis na listę oczekujących nie jest zobowiązujący ani do aktywnego udziału w ankietach, ani do obligatoryjnego zakupu ebooka.

jak czytać książki po angielsku

"work in progress"

W tej części będę Ci opowiadać, jak idą prace na ebookiem “Zaczytaj się po angielsku”.

Zastanawiasz się po co część pokazująca prace na ebookiem „Zaczytaj się po angielsku”?

Chcę abyś, jako czytelnik Angielskich Inspiracji miał wpływ na jego powstawanie. Będę zadawać czasem pytania odnośnie prac na ebookiem. Bardzo się ucieszę, gdy pojawi się w Twojej głowie jakiś pomysł odnośnie tego ebooka i mi o nim napiszesz.

Druga kwestia. Pokazanie etapu prac zmobilizuje mnie do dalszego pisania i stworzenia go najlepiej, jak to tylko możliwe.

Wiem, że ebook dostępny elektronicznie, to nie książka w księgarni, którą możesz sobie przejrzeć przed zakupem. Chcę, żebyś widział, że pisanie tego ebooka to proces wymagający czasu i wiedzy oraz że ma w sobie wiele treści wartej przeczytania.

Tytuły rozdziałów ebooka “Zaczytaj się po angielsku”:

na razie to są wersje robocze tytułów

1 Korzyści i cel czytania

1.1 Korzyści z czytania

Wbrew pozorom czytanie książek po angielsku to nie tylko poznawanie nowego słownictwa. Czytając poznajesz też struktury gramatyczne, przypominasz sobie już poznane. Uczysz się wyłapywać znaczenia słów z kontekstu, dialogu, opisu sytuacji.

Gdy czytasz książkę po angielsku myślisz po angielsku. Czytając w oryginale poznajesz to, co faktycznie autor napisał. Podsumowując to, co przeczytasz uczysz się wyrażać swoje myśli po angielsku, pisząc i mówiąc. Łącząc czytanie z wersją audio ćwiczysz też wymowę.

Dodatkowo czytając po angielsku masz większy dostęp do informacji, a co za tym idzie uzyskujesz informacje na każdy temat, jesteś bardziej elokwentny.

Czytając książki pobudzasz i rozwijasz wyobraźnię, a także uczysz się koncentracji i wyciszenia.

1.2 wyznacz cel w czytaniu

Poważne podejście do zadania to przygotowanie konkretnego planu działania. Każde większe przedsięwzięcie wymaga czasu na rozplanowanie po kolei wszystkich czynności. Jeśli cel jest większy, rozkładasz działanie na etapy.

Tak samo nauka angielskiego przez czytanie książek wymaga odpowiedniego przygotowania. Umiejętne określenie celu zapewni Ci trzymanie się obranego kursu i wtedy Twoja uwaga skupia się już tylko na wiosłowaniu, czyli w naszym przypadku czytaniu.

2 Zaplanuj czas i miejsce na czytanie

Gdy masz już dzień zaplanowany regularnymi czynnościami bardziej pożytecznymi lub mniej, to trudno jest znaleźć czas na coś więcej. Wręcz może się to niektórym wydawać niemożliwe. Czas jednak stanąć prawdzie w oczy. Jak się czegoś bardzo chce, to trzeba z czegoś innego zrezygnować lub zredukować.

3 Wybierz książkę

4 Przygotuj umysł na czytanie

5 Nauka przez czytanie

6 Nawyk czytania

7 Zostań molem książkowym

Wkrótce w tym miejscu pojawią się opisy do rozdziałów.

Opanowałam też rozdział 2.

Po ułożeniu wygląda tak:

 

rozdział 2 Zaplanuj czas i miejsce na czytanie

Gdy masz już dzień zaplanowany regularnymi czynnościami bardziej pożytecznymi lub mniej, to trudno jest znaleźć czas na cos więcej. Wręcz może się to niektórym wydawać niemożliwe. Czas jednak stanąć prawdzie w oczy. Jak się czegoś bardzo chce, to trzeba z czegoś innego zrezygnować lub zredukować.

2.1. Zaplanuj czas na czytanie książek po angielsku

2.2. Znajdź najlepszą porę dnia na czytanie książek po angielsku 

2.3. Znajdź ten moment, kiedy czytasz

2.4. Stwórz klimat do czytania książek po angielsku

2.5. Ustalaj realne cele przy czytaniu książki po angielsku

Opracowałam pierwszy rozdział opanowując cały chaos pierwszych myśli.

Po ułożeniu wygląda tak:

 

rozdział 1 Korzyści i cel czytania

1.1 Korzyści z czytania

Wbrew pozorom czytanie książek po angielsku to nie tylko poznawanie nowego słownictwa. Czytając poznajesz też struktury gramatyczne, przypominasz sobie już poznane. Uczysz się wyłapywać znaczenia słów z kontekstu, dialogu, opisu sytuacji.

Gdy czytasz książkę po angielsku myślisz po angielsku. Czytając w oryginale poznajesz to, co faktycznie autor napisał. Podsumowując to, co przeczytasz uczysz się wyrażać swoje myśli po angielsku, pisząc i mówiąc. Łącząc czytanie z wersją audio ćwiczysz też wymowę.

Dodatkowo czytając po angielsku masz większy dostęp do informacji, a co za tym idzie uzyskujesz informacje na każdy temat, jesteś bardziej elokwentny.

Czytając książki pobudzasz i rozwijasz wyobraźnię, a także uczysz się koncentracji i wyciszenia.

1.1.1 Umiejętność myślenia po angielsku

1.1.2 Nauka słownictwa i gramatyki

1.1.3 Nauka prawidłowej wymowy

1.1.4 Rozwój innych umiejętności językowych

1.1.5 Rozwój ogólny

1.2 Wyznacz cel w czytaniu

Poważne podejście do zadania to przygotowanie konkretnego planu działania. Każde większe przedsięwzięcie wymaga czasu na rozplanowanie po kolei wszystkich czynności. Jeśli cel jest większy, rozkładasz działanie na etapy.

Tak samo nauka angielskiego przez czytanie książek wymaga odpowiedniego przygotowania. Umiejętne określenie celu zapewni Ci trzymanie się obranego kursu i wtedy Twoja uwaga skupia się już tylko na wiosłowaniu, czyli w naszym przypadku czytaniu.

1.2.1 Metoda na sprytne zaplanowanie nauki angielskiego

1.2.2 Wyznaczenie celu SMART dla szczegółowej metody czytania

1.2.3 Wyznaczenie celu SMART dla ogólnej metody czytania

Bardzo cieszę się na ten projekt.

Jak pisałam wcześniej już od dłuższego czasu zagłębiam temat czytania książek po angielsku sama też wiele na tym korzystając.

Zebrałam wszystkie artykuły z bloga Angielskich Inspiracji o tym jak czytać książki po angielsku. Zaczęłam rozwijać poszczególne wątki, wnikać coraz głębiej i, muszę Ci się przyznać na roboczo napisałam już ponad 100 stron. I to wcale nie czcionką jak bajki dla dzieci, ale standardową.

Z wieloma sprawami będę się zwracać z prośbą o pomoc do Ciebie. Chce, żeby był Tobie potem przydatny.

Zbieranie materiałów o czytaniu książek po angielsku. Wiele osób czyta książki po angielsku, jednak niewiele pisze się o tym jak to robić, żeby przy okazji uczyć się języka, jak się nie zniechęcić wybierając nieodpowiednią książkę i nie przesadzać z pracą ze słownikiem podczas czytania.

W tym temacie pojawiły się na blogu następujące artykuły:

= > Fakty o czytaniu angielskich książek – link

= > Czytanie po angielsku a inne umiejętności – link

= > Jak nie czytać książek po angielsku – anty-porady – link

= > Zaplanuj czas na czytanie książek po angielsku – link

= > Skutek uboczny czytania po angielsku – link

= > Czytaj po angielsku wiersze – link

= > Błędne koło nie czytania książek po angielsku – link

= > Poznaj dwie metody efektywnego czytania po angielsku – link

Zebrałam też książki warte przeczytania w następujące zestawienia:

= > Lista książek do czytania po angielsku – link

= > Lista zawierająca Książki w Świątecznym Klimacie – link

= > Książki po angielsku do słuchania – 7 bezpłatnych linków – link