Czy ebook do nauki angielskiego to dobry sposób?

 

Ebook do nauki angielskiego nie jest kolejną książką, którą musisz przy sobie taszczyć. Ebook to książka, a książka kojarzy się z przyjemnością, odpoczynkiem, chwilą wytchnienia.

 

Ebook to książka

Ebook to książka, tylko wydana na elektronicznym nośniku. Możesz czytać swój ebook w komórce, laptopie, tablecie, czytniku. Jak chcesz, czytasz w wersji elektronicznej lub drukujesz, całego czy tylko wybrane strony.

Ebook to książka, która się nie niszczy ani nie gubi. Przerabiasz materiał wielokrotnie, wydrukowane kartki możesz drukować ponownie. Nie zajmuje miejsca na półce, a w urządzeniu zajmuje mniej miejsca niż najprostsza gra czy aplikacja.

 

Ebook możesz wziąć ze sobą wszędzie: do autobusu, samolotu, na spacer.

Nie ograniczasz się do nauki tylko przy biurku. Wydaje Ci się, ze tracisz dużo czasu w komunikacji? Odtąd już nie! Bierzesz tablet, komórkę czy czytnik i uczysz się angielskiego. Czytasz, powtarzasz.

Ebook do nauki angielskiego nie jest kolejną książką, którą musisz przy sobie taszczyć. Komórkę masz zawsze przy sobie, tablet coraz częściej też masz pod ręką. Żadnego układania materiałów, pilnowania, aby nikt Ci ich nie poprzekładał czy pokolorował.

Gdy tylko przyjdzie Ci myśl, żeby powtórzyć angielski, sięgasz po urządzenie, otwierasz plik i uczysz się. Nie szukasz już swojego podręcznika, bo masz go w komórce.

Dla własnego użytku możesz pobrać ebook na komórkę, tablet, komputer. Wówczas, zawsze, gdy przyjdzie Ci myśl, żeby sprawdzić nowe słówka, masz go pod ręką.

 

Ebook ebook do nauki angielskiego plus notatnik.

Uczyć się słówek i czytać możesz bezpośrednio z ebooka, Powtarzać oczywiście też. Dobrze jest jednak, żeby do ebooka mieć papierowy notatnik, zeszyt czy kilka kartek.

Wieczorem, gdy w ciągu dnia udawało Ci się zajrzeć do ebooka, przerób ćwiczenia na papierze, wypisz ważne lub trudne słówka. Notes to Twój taki mały pomocnik.

Większość ćwiczeń z ebooka do nauki angielskiego możesz rozwiązywać w myśli lub na głos. Czasem jednak lepiej jest zobaczyć dane zdanie. Wypracowania lepiej tez pisać na papierze. Choć formułowanie myśli po angielsku też warto ćwiczyć.

Idealnie byłoby, gdybyś robił ćwiczenia wpierw ustnie, potem pisemnie. Taka ciekawa metoda na powtórki.

 

Ebook czy kurs online

Kurs na platformie lepiej przerabia się w domu, na komputerze. Masz tu moduły, osobno każdą lekcję. Jeśli jednak spędzasz w pracy cały dzień przed komputerem, masz już dosyć siedzenia przy biurku, bo na samą myśl jesteś zmęczony.

Samo włączenie komputera kojarzy się z dłuższą pracą, która za chwile ma nastąpić. Dodatkowo, włączając komputer przy okazji sprawdzisz pocztę, social media… i już po nauce.

Ebook do nauki angielskiego bierzesz ze sobą na fotel, do łóżka. Ebook to książka, a książka kojarzy się z przyjemnością, odpoczynkiem, chwilą wytchnienia. Kurs kojarzy się z pracą, wysiłkiem, przechodzeniem z etapu na etap. W książce -ebooku masz rozdziały. Ciekawi Cię, co będzie w kolejnym.

Ebook do nauki angielskiego jest sporo tańszy od kursu. Tak, ma mniej opcji, ale jest wygodniejszy w użyciu, przy zabieganym trybie życia.

 

Ebook do nauki angielskiego możesz też wydrukować.

Jeśli już bardzo chcesz wydrukować swój ebook zrób to na swój sposób:

  • wydrukuj jednostronnie, zachowując drugą stronę na notatki
  • dwustronnie
  • dwie strony na jednej kartce – oszczędzasz papier
  • w formie broszury – wtedy Twój ebook wygląda jak książeczka.

Wydrukowane kartki możesz trzymać luzem i przekładać według tego, jak powtarzasz materiał, możesz przedziurkować i związać kokardką, sznurkiem lub włożyć w segregator. W segregatorze trzymaj też ćwiczenia, które przerabiasz, kartki z powtórką słówek. Za jakiś czas, gdy będziesz zaglądać do powtórki, będziesz mieć przygotowany cały materiał.

Wydrukuj tylko strony, które są Ci potrzebne.

Może nie wszystkie rozdziały z ebooka są tak samo dla Ciebie trudne. Chcesz mieć na papierze tylko strony z fragmentami tekstów, żeby móc sobie po nich pisać. Nie ma problemu. Twój ebook, drukujesz tylko to, co uważasz za potrzebne.

 

best to you,

Ela

W podziękowaniu za Twoje zainteresowanie tym wpisem i za to, że dotarłeś do końca, wybierz dla siebie ebook do nauki angielskiego . Kliknij w obrazek poniżej i przenieś się do świata ebooków, dzięki którym uczysz się z przyjemnością, samodzielnie i systematycznie. Otrzymujesz ode mnie tez kod rabatowy: 15procent

ebooki język angielski nauka motywacja kursy