BRASS kolor po angielsku i motywacja Ralphem Lauren

 

Ubrać się w kreację Laurena to jak śnić na jawie swój sen o luksusie pozostając przy tym eleganckim w klasycznym stylu. Co zmotywowało tego chłopaka do sięgnięcia tak wysoko? Zapoznaj się przy okazji ze zwrotami z BRASS kolor po angielsku , ale i w szerszym kontekście.

 

Ciekaw jesteś, co trzeba mieć w sobie, żeby ze sprzedawcy krawatów na Bronxie zostać właścicielem modowego imperium? A może marzysz o tym samym?

Amerykański projektant mody, którego rodzicie przyjechali z Białorusi na Bronx tworzy eleganckie i klasyczne w stylu ubrania. Projektuję dla największych osobistości i gwiazd.

 

It’s all possible and I’m living proof.

Ralph Lauren

 

Ralph Lauren już jako dziecko interesował się wszystkim, co wiązało się z modą i luksusem. W tych marzeniach wcale nie przeszkadzało mu to, że pochodził z ubogiej rodziny.  Wcześnie zaczął pracować w firmie szyjącej eleganckie garnitury. W międzyczasie wpadł na pomysł zaprojektowania jeszcze bardziej wyrazistych, a co ta tym idzie, bardziej eleganckich krawatów. Już od tych pierwszych krawatów wszystko, co tworzył Ralph było ręcznie wykańczane i doprecyzowane w najmniejszym detalu. Zatem jego produkty były drogie i skierowane do wyższych sfer.

Nazwa firmy Polo Ralph Lauren kojarzy się z arystokratycznym sportem, co pozycjonuje ją między ekskluzywnymi. Na początku wiele osób podcinało mu skrzydła, bo jak to, ubogi chłopak chce sprzedawać ubrania arystokratom? Ralph wiedział, co chce osiągnąć. Zaczął od krawatów, potem doszły inne części męskiej garderoby, a następnie ubrania dla kobiet.

Koszulki polo, każdy z nas zna. W latach 70 pierwszy raz pojawiły się na rynku w 24 kolorach i do dziś są kultowym produktem.

 

When I create a collection, I approach it with a cinematic point of view – I am not designing clothes, I’m creating a world.

Ralph Lauren

 

Ralph Lauren sprzedaje nie tylko ubrania, ale sny. Kadry z życia, o którym marzy wiele osób. Chociaż Ralph spełnia amerykański sen, w jego projektach i aranżacjach sesji przebija się arystokratyczna Anglia. Może dlatego, że jest wielbicielem serialu „Downton Abbey”. (nota bene tak jak ja).

Od podążania za trendami woli swoimi kolekcjami opowiadać historie, historie, który i Ty i ja mamy w swojej głowie. To są wizje bez granic.

Inny znany człowiek, również doskonale mówiący po angielsku, z polskimi korzeniami to Joseph Conrad, autor “Heart of darkness”. Zajrzyj do niego tutaj.

 

Every day is an occasion to reinvent ourselves.

Ralph Lauren

 

To teraz zmotywawana/y niesamowitym życiem Ralpha Lauren z pasją siadaj do nauki angielskiego.

Myślisz, że gdyby Ralph nie umiał angielskiego udałoby się mu odnieść taki sukces?

 

BRASS kolor po angielsku nie wiem, czy brzmi Tobie znajomo.

BRASS to mosiężny, czyli taki jasno żółty. Kojarzy mi się z taką właśnie dostojną elegancją. Nadaje otoczeniu takiego klimatu oczarowania. Nie łatwo go znaleźć wśród odzieży, za to w dodatkach i we wnętrzach sprawdza się doskonale. Tylko pamiętaj, w sposób umiarkowany. Elegancja to nie przesada.

 

Teraz zapoznaj się ze zwrotami z BRASS kolor po angielsku , ale i w szerszym kontekście.

 

all the best,
Ela

 

brass – mosiądz
She polishes the brass till it shines.

the brass –  instrumenty dęte blaszane
The trombone and trumpet are brass instruments.

brass band – orkiestra dęta
They play in the brass band.

brass monkey – okropny ziąb (potocznie)
Come in, it’s brass monkey out there.

as bold as brass – mieć tupet
I told him not to enter, but he walked right in as bold as brass.

brass neck – czelność, tupet
She’s got a brass neck to ask for a day off when we’re so busy.

brass knuckles – kastety
At first they thought officers were using brass knuckles.

brassed off – podirytowany
I’m getting brassed off with his behaving.

get down to brass tacks – przejść do najważniejszego punktu
Let’s get down to brass tacks.

double in brass – robić dwie rzeczy na raz
After many of our staff had been laid off, we were all expected to double in brass.

not worth a brass farthing – bezużyteczny
I received the car from my father, but it turned out it wasn’t worth a brass farthing.