Elżbieta Sawicka

Dzień dobry lub dobry wieczór.

Jestem Ela i bardzo mi miło, że zainteresowała Cię moja strona.

 

Angielskiego uczę się już bardzo długo i muszę Ci się przyznać, że nigdy nie był dla mnie łatwym językiem. Jednak każda z moich pasji przyczyniała się do tego, że znów wracałam do nauki języka angielskiego i dzięki temu byłam krok do przodu.

Moją pierwszą pasją były architektura i malarstwo.  Łatwiej i znacznie więcej informacji o stylach architektonicznych, historii dzieł sztuki mogłam znaleźć na stronach internetowych w języku angielskim. Moje ulubione style to gotyk i dwudziestolecie międzywojenne, a zainspirowana jakimś cudownym budynkiem czasem nawet coś narysuję.

o mnie

architektura – moje rysunki

Taniec klasyczny to moje kolejne hobby, do którego potrzebowałam języka angielskiego. Nauka tańca klasycznego w Polsce, zwłaszcza dla dorosłych początkujących nie jest jeszcze popularna. Łatwiej było mi znaleźć potrzebne informacje, lekcje z wyjaśnionymi ćwiczeniami po angielsku. Taniec klasyczny pozwala mi odreagować stres, poczuć piękno.

o mnie

taniec klasyczny – moja pasja

Angielski jest mi też bardzo pomocny podczas podróżowania po Europie. Najbardziej lubię spędzać wakacje w Portugalii. Tam odpoczywam, najczęściej zwiedzając stolicę – Lizbonę, ale też i inne miasta, równie piękne i pełne zabytków i historii. Portugalczycy bez problemu posługują się językiem angielskim. Mogę, więc bez obawy „gubić się” w tym kraju.

o mnie

Portugalia – kraj i język – moja pasja

Zatem już wiesz, z jakich powodów polubiłam język angielski. Wiem, że ułatwia mi życie i jak wiele mogę skorzystać znając ten język, a przy okazji pokazałam Ci moje zainteresowania.

Chciałabym dzielić się tutaj z Tobą przede wszystkim moją pasją do języka angielskiego. Przekazywać to, co nowego odkrywam, czego się właśnie nauczyłam, bo angielskiego uczę się cały czas.

 

Może trudno jest Ci uczyć się systematycznie, chodzić na regularne kursy?

A moje lekcje-posty to dawka w sam raz na kwadrans dwa razy w tygodniu (tyle razy publikuję). Dzięki temu będziesz mieć stały kontakt z językiem angielskim, nauczysz się nowych słówek i zwrotów lub przypomnisz już poznane.

Jeśli uczęszczasz na jakiś kurs, to bardzo dobrze, gratuluję!
Posty mogą być dla Ciebie dodatkową porcją wiedzy lub powtórką materiału.

Zapraszam do nauki ze mną,
Ela

Jeśli masz jakieś pytania, lub chcesz się czymś podzielić, po prostu napisz.